Jaki materiał wybrać - Baner czy Siatka mesh?
 
Tradycyjny baner czy może bardziej nowoczesna alternatywa w postaci siatki mesh?
Poniższy artykuł przedstawi podstawowe charakterystyki produktów, pomagając w dokonaniu wyboru.
 
Banery 
Wydrukowane metodą UV sprawdzą się jako wielkoformatowe reklamy w przestrzeniach zewnętrznych, a także na różnego rodzaju eventach, promocjach i wystawach. Są wodoodporne i dobrze znoszą zmienne warunki atmosferyczne oraz promienie UV. Będą ciekawym formatem prezentacji treści na budynkach, konstrukcjach reklamowych czy ogrodzeniach.
Należy jednak pamiętać, że banery wielkoformatowe nie przepuszczają światła, dlatego nie można ich stosować na przezroczystych powierzchniach, takich jak okna.
Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest waga banera, która w przypadku dużych powierzchni może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze odpowiedniego materiału.
 
Siatka mesh
Alternatywą dla banerów wielkoformatowych jest siatka wykonana jest z tkaniny PCV, posiadająca niską gramaturę oraz siatkową strukturę.
Siatka mesh znacznie lżejsza od tradycyjnych banerów. Przepuszczalność swiatła i powietrza przeciwdziała niszczeniu się powierzchni reklamowej oraz powstania efektu “żagla”.
Czynniki zewnętrzne tj. wiatr, nasłonecznienie, deszcz, zmiany temperatur nie stanowią przeszkody dla tego typu banerów. Jest to idealny wybór dla reklam na różnego rodzaju budynkach nie powodując przy tym utrudnień dla przebywających w nich osób.
Siatka mesh sprawdzi się idealnie, gdy zależy nam na przepuszczalności światła oraz mniejszej wadze.
 
Skuteczną formą promocji są zarówno tradycyjne banery reklamowe, jak i bardziej nowoczesne siatki banerowe. Ich wybór zależy głównie od tego, gdzie chcemy promować nasze usługi lub produkty. Jeśli chodzi o przezroczyste powierzchnie, siatki są oczywistym wyborem. Kiedy mówimy o ścianach, ogrodzeniach czy konstrukcjach reklamowych, banery są najlepszym rozwiązaniem.