Technologia druku

Park maszynowy, którym dysponujemy składa się z najnowszych rolowych drukarek wiekoformatowych drukujących w technologii LED UV.

Druk UV jest to jedna z najnowszych technik druku cyfrowego.

Innowacyjna Technologia druku UV jest podobna do druku na zwykłych drukarkach atramentowych.

Kluczowa różnica to tusze polimerowe i utrwalanie nadruku światłem UV. Dzięki temu na materiale zostaje cienka warstwa twardego polimeru, który jest bardzo trwały i odporny.

Technologia druku UV niesie ze sobą wyjątkowe korzyści: szeroki wybór materiału, odporność na ścieranie i warunki pogodowe, materiał jest suchy od razu po zadruku.

Zalety druku UV:
- Druk UV oferuje fotograficzną jakość. Świetnie odwzorowuje kolory, są nasycone, bardzo wyraziste i nie blakną.

- Dzięki utrwalaniu światłem UV nadruk jest bardzo trwały i odporny na ścieranie. Nie szkodzi mu woda, niskie temperatury i inne warunki atmosferyczne.

- Druk białym atramentemMożemy go stosować wybiórczo lub na całej powierzchni. Interesujące efekty daje w połączeniu z przezroczystymi materiałami.

- Druk UV jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku technik druku. Atramenty UV to ekologiczne farby bezrozpuszczalnikowe, które w trakcie pracy nie wydzielają szkodliwych substancji i nieprzyjemnych zapachów, dzięki czemu możemy takie wydruki stosować we wnętrzach.